Špenátová šťava 500ml

 
Tip Zväčšiť
 

EkoMedica Špenát - výťažok zo špenátu je získavaný z listov špenátu najmodernejším spôsobom výroby. Produkt je stabilizovaný len pasterizáciou, neobsahuje chemické konzervanty a je preto určený čo najširšiemu spektru konzumentov.

Dostupnosť Skladom
10,95 € / ks    
Značka EkoMedica SK
Kategória šťavy - extrakty
 

EkoMedica Špenát - výťažok zo špenátu je získavaný z listov špenátu najmodernejším spôsobom výroby. Produkt je stabilizovaný len pasterizáciou, neobsahuje chemické konzervanty a je preto určený čo najširšiemu spektru konzumentov.

Vzhľadom k prítomnosti vitamínu K a železa, draslíka, špenát vplýva na počet krviniek a činnosť srdca. Je indikovaný pre ženy v tehotenstve, v dôsledku uzavretej kyseliny listovej a vysokej hladiny železa. Sekretin aktivuje tráviace šťavy a vitamíny skupiny B ktoré vplývajú na výrobu červených krviniek. Bohatstvo antioxidantov podporuje imunitný systém. Špenát je energizujúci

Odporúčané dávkovanie: 25 ml 2x denne

Zloženie: Výťažok z listov špenátu siateho 380 mg, dávka 50ml obsahuje 75mg normalizovaného extraktu camu camu vrátane 15mg prírodného vitamínu C, čo predstavuje 18% RWS

Skladovanie: Po otvorení skladujte v chladničke v pôvodnom obale. Spotrebujte do 3 týždňov od otvorenia. Chráňte pred svetlom.

Chuť, farba a konzistencia produktu sa može líšiť od výrobnej šarže.

Výrobca : Ekomedica SK

Tento prípravok je schválený ako doplnok výživy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek.   


Informácie pod čiarou sú verejne dostupné, všeobecného charakteru a priamo nesúvisia s predávaným produktom.

zdroj : https://zdravopedia.sk 

Špenát - 10 účinkov na zdravie

Obsah článku

  1. Obsah vitamínov a minerálov v špenáte
  2. Špenát - 10 účinkov na zdravie
  3. Ako špenát nakupovať?
  4. Ako špenát skladovať?
  5. Ako špenát spotrebovať?
Zelenú farbu špenátu vytvára rastlinné farbivo chlorofyl v kombinácii s horčíkom pri fascinujúcej chemickej reakcii: osem minút od okamihu, keď fotóny (kvanty svetelnej energie) opustia Slnko, chlorofyl premení svetelnú energiu na životodarné sacharidy. Tento nesmierne vitalizujúci proces pokračuje po konzumácii špenátu aj v našom organizme, hoci trocha odlišným spôsobom.  
 
Špenát patrí medzi typické druhy zeleniny našich zemepisných šírok. Tradične ho pestujú záhradkári, ale v predaji je aj dovozový špenát. Čerstvý špenát pestovatelia zberajú ešte aj začiatkom zimy. 
Všetky deti vedia, že špenát je veľmi zdravý, ale zvyčajne musí prejsť mnoho rokov, kým sa presvedčia, že je aj veľmi chutný.
Obsah vitamínov a minerálov v špenáte
Špenát v 100 g obsahuje 22 kalórií, 3,15 g sacharidov, 2,35 g vlákniny, 3,6 g bielkovín. Ďalej obsahuje vitamín A, takmer všetky vitamíny skupiny B, vitamín CEK a kyselinu šťaveľovú, z minerálnych látok obsahuje draslíkvápnikhorčíksodíkfosfor, železo, mangán, zinok, selén a meď, omega 3 a omega 6 kyseliny.
Špenát chráni oči, zmierňuje príznaky hemofílie, upokojuje nervy a posilňuje mozog, udržiava zdravý krvný tlak, posilňuje srdce, aktivizuje tvorbu kostí a spevňuje zuby, znižuje zápal, bojuje proti rakovine, podporuje rast detí.
POZOR!
Vysoký obsah kyseliny šťaveľovej bráni vstrebávaniu vápnika v črevách. Špenát preto nekonzumujeme častejšie ako dva- až trikrát za 
Špenát - 10 účinkov na zdravie
Špenát chráni oči
Luteín a zeaxantín, ktoré sa nachádzajú v špenáte, pôsobia ako silné antioxidanty, čím chránia oči pred tvrdými účinkami UV žiarenia, ktoré môžu viesť k šedému zákalu. Znižujú tiež vplyv voľných radikálov, ktoré sú hlavnou príčinou šedého zákalu a iných očných ochorení.
Špenát zmierňuje príznaky hemofílie
Vitamín K v špenáte pomáha pri zrážaní krvi produkciou protrombínu a pomáha tak zmierniť symptómy hemofílie - vrodená porucha zrážania krvi. Je výborný na potlačenie nadmerného krvácania a tiež tým, že stimuluje produkciu glykogénu.
Špenát upokojuje nervy a posilňuje mozog
Špenát obsahuje stopový prvok mangán, nevyhnutný pre mozgovú a nervovú činnosť. Je to teda ideálna zelenina pre ľudí, ktorí sú vo zvýšenej miere vystavení stresu. Rýchlo dopĺňa zásobu životne dôležitých látok a zabezpečuje správnu funkciu všetkých dôležitých orgánov.
Draslík, kyselina listové a rôzne antioxidanty, sú známe tým, že poskytujú neurologické výhody ľuďom, ktorí ich pravidelne konzumujú. Kyselina listová pomáha znižovať výskyt Alzheimerovej choroby, takže konzumácia špenátu je dobrou voľbou pre ľudí, ktorí sú v riziku poklesu nervového alebo kognitívneho správania. Draslík je tiež neoddeliteľnou súčasťou zdravia mozgu a je spojený so zvýšeným prietokom krvi do mozgu a zvýšenou kogníciou, koncentráciou a nervovou aktivitou
Špenát udržiava zdravý krvný tlak
Špenát má veľmi vysoký obsah draslíka a sodíka v surovej forme. Toto zloženie minerálov je veľmi prospešné pre pacientov s vysokým krvným tlakom, pretože draslík znižuje a sodík zvyšuje krvný tlak. Kyselina listová prítomná v špenáte tiež prispieva k zníženiu hypertenzie a uvoľňuje krvné cievy pri súčasnom udržiavaní správneho prietoku krvi. 
Špenát posilňuje srdce
Faktor koenzým-Q10, ktorý je antioxidantom prítomným v špenáte, hrá dôležitú úlohu pri posilňovaní svalov, najmä srdcových svalov, ktoré nepretržite pumpujú krv do všetkých častí tela. Koenzým-Q10 sa používa na prevenciu mnohých kardiovaskulárnych ochorení, ako je hyperlipidémia, zlyhanie srdca, hypertenzia a ischemická choroba srdca.
 
Špenát aktivizuje tvorbu kostí a spevňuje zuby
Špenát je zdrojom vitamínu K, ktorý pôsobí pri zadržiavaní vápnika v kostnej matrici, čo vedie k mineralizácii kostí. Okrem toho, ďalšie minerály ako mangán, meď, horčík, zinok a fosfor tiež pomáhajú pri budovaní silných kostí. To zase môže pomôcť zabrániť jedincovi v rozvoji osteoporózy. Tieto minerály sú tiež dôležité pre udržanie zdravých a pevných zubov a nechtov.
Špenát znižuje zápal
V špenáte sa nachádza mnoho protizápalových zlúčenín; viac ako tucet. Špenát je jednou z najsilnejších zelenín, pokiaľ ide o zníženie zápalu v celom tele. To znamená nielen ochranu srdca, ale aj zníženie zápalu a bolesti spojenej s chorobami ako je artritída a dna, ktoré postihujú milióny ľudí na celom svete.
Špenát bojuje proti rakovine
Špenát sa skladá z rôznych dôležitých zložiek, ktoré sú sľubné pri prevencii rôznych druhov rakoviny. Medzi ne patrí rakovina močového mechúra, prostaty, pečene a pľúc. Rôzne zložky v špenáte, ako je kyselina listová, tokoferol a chlorofylín pôsobia prostredníctvom rôznych mechanizmov na ochranu pacientov trpiacich rakovinou.
Špenát chráni pokožku
Rôzne fytonutrienty a pigmenty v špenáte chránia pokožku pred škodlivými slnečnými lúčmi, vrátane UV žiarenia. Tieto nielen chránia, ale aj opravujú poškodené gény do určitej miery, čím sa z dlhodobého hľadiska zabraňuje rakovine kože.
Špenát podporuje rast detí
"Pepek námorník" je známy svojou posadnutosťou špenátom. Karikatúra bola zámerne zameraná na presviedčanie detí, aby jedli špenát a získali silu. Deti majú byť kŕmené špenátom, ktorý im dodá bielkoviny, vitamíny, minerály a fytonutrienty. Tieto živiny majú za následok primeraný vývoj v ich základných štádiách rastu.
 
Ako špenát nakupovať?
Na pultoch obchodov je špenát po celý rok, dostupný je aj mrazený. Kupujeme špenát, ktorý má tmovo zelené lístky a sviežu vôňu. Vyhnite sa trsom, ktoré sú zvädnuté, hnedé alebo žlté a listom, ktoré sú slizké a majú zatuchnutý zápach.
Ako špenát skladovať?
Špenát skladujeme suchý, zabalený v čistej papierovej utierke, vložený do nádoby a uskladnený v chladničke. Pravidelne ho treba kontrolovať, pretože sa počas skladovania niektoré lístky môžu pokaziť. V chladničke vydrží aj jeden týždeň.
Ako špenát spotrebovať?
Špenát pridávame čerstvý do zeleninových šalátov, môžeme ho podusiť na troške masla a podávať so zemiakmi, môžeme ho zapekať, zamiešať do smoothie ba dokonca z neho môžeme pripraviť halušky, omelety či cestovinu.
Klaus Oberbeil a MUDr. Christiane Lentzová - Ovocie a zelenina ako liek
https://www.organicfacts.net/h... 


 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.