Zákaznícka podpora:bio3000@bio3000.eu

Chlorella BIG

Akcia
od 27,90 € až –21 %
Chlorella
od 27,90 € až –21 % od 21,89 € / ks

Zvoľte variant

Chlorella vďaka svojmu obsahu výživných látok a účinkom sa často označuje aj ako tzv.superpotravina. 

Detailné informácie

balenie: 750ks
Vypredané
27,90 €
21,89 € / ks
balenie: 1500ks
Vypredané
45,45 €
36,99 € / ks

Podrobný popis

Sladkovodná riasa pestovaná najmodernejšou technológiou, , ktorá zabezpečuje vysokú kvalitu, stráviteľnosť, čistotu a príjemnú chuť.
Tablety neobsahujú žiadne pomocné látky iba čistú, sušenú biomasu sladkovodnej riasy Chlorella.

 

Tablety Chlorella obsahujú kmeň Chlorella vulgaris, ktorá je pestovaná najmodernejšou technológiou tzv. heterotrofným spôsobom. To znamená pestovanie chlorelly v uzavretých čistých nádržiach. Táto metóda má niekoľko výhod v porovnaní s pestovaním chlorelly vonku v jazierkach, lagúnach, tzv. „klasickým“ spôsobom.
 • Vďaka tomu, že Chlorella je pestovaná v prísne kontrolovaných, čistých systémoch, jej čistota a kvalita je vždy zaručená. Neobsahuje cudzie látky, mikroorganizmy a iné kontaminanty, ako je to často problémom pri vonkajšom pestovaní.
 • Je zaručený stály, konštantný obsah výživných látok, nezávisle od poveternostných podmienok, ktoré prevládali v období pestovania (teplota, slnečné žiarenie atď.), ako k tomu môže byť pri vonkajšom pestovaní.
 • Vysoká strávitelnosť (okolo 80%), keďže bunkové steny sú tenké a prirodzene sa narušia („pukajú“) už v procese sušenia, bez akéhokoľvek poškodenia živín. Je to možné vďaka tomu, že  Chlorella vulgaris nemá také pevné bunkové steny, keďže nemusí odolávať drsným vonkajším podmienkam. Nie je potrebné ďalšie drastické, alebo menej drastické rozbitie steny tzv. dezintegrácia, kedy často dochádza k degradovaniu vnútorného obsahu.
 • Príjemná chuť, priateľnejšia v porovnaní s „vonkajšou“ Chlorellou. Krásna žiarivá zelená farba, keďže obsahuje podobné množstvo chlorofylu, ako pri vonkajšom pestovaní.
 • Nízky obsah ťažkých kovov, vyplývajúci aj zo spôsobu pestovania.

 

Odporúčané použitie Chlorelly

3 krát denne 4-6 tabliet zapiť dostatočným množstvom tekutiny.
Balenie 750 kap obahuje 150g 

 

Ďalšie informácie o Chlorelle:
Číslo Rozhodnutia ÚVZ SR: ZHHSR/7315/2009
Výrobca / dovozca:
Benevit s.r.o.
N. Teslu 28 
Piešťany 921 01  

Tento prípravok je schválený ako doplnok výživy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. 


Informácie pod čiarou sú verejne dostupné, všeobecného charakteru a priamo nesúvisia s predávaným produktom.

 

Chlorela – všeobecné informácie
Účinky Chlorelly sú intenzívne skúmané vedcami po celom svete a tiež sú dobre známe aj zo skúseností ľudí, ktorí ju pravidelne konzumujú. Chlorella vďaka svojmu obsahu výživných látok a účinkom sa často označuje aj ako tzv.superpotravina. 
 
Priaznivé pôsobenie Chlorelly je známa :
 • pri detoxikácii. Podľa výskumov Chlorella dokáže na seba viazať ťažké kovy, insekticídy a ďalšie jedovaté „vedlajšie produkty“ našej doby.
 • pri posilnení imunitného systému. Tým nám môže pomôcť efektívne bojovať proti rôznym baktériám, vírusom a celkove prispieť k lepšej obranyschopnosti.
 • na zdravú črevnú flóru.
 • pri regenerovaní a stimulovaní organizmu a tiež pri obnove tkanív.
 • pri suplementácii (dodaní) vitamínov, minerálnych látok, aminokyselín, vlákniny a ďalších výživných látok v ichprirodzenej forme potrebných pre správne fungovanie nášho tela.
 • pri zoptimalizovaní acidobázickej rovnováhy a tým pomáha predchádzať prekysleniu organizmu.

Holandský vedec M.W. Beijerinck v roku 1890, bol ako prvý schopný „vypestovať“ čistú kultúru riasy Chlorella vulgaris. Práve od neho pochádza aj pomenovanie Chlorella, ktoré je vlastne spojením gréckeho slova Chloros (zelený) a koncovky Ella (malý).

Chlorella má tvar gule s priemerom 2 ~ 10 mikrónov, čo je približne rovnakej veľkosti ako naše červené krvinky. Chlorella obsahuje najväčšie množstvo chlorofylu zo známych rastlín na Zemi, ďalej obsahuje komplex živín s názvom CGF (Chlorella rastový faktor), viac ako 50% bielkovín (neesenciálne a esenciálne aminokyseliny), sacharidy, vitamíny, minerálne látky, nenasýtené mastné kyseliny, vlákniny a nukleové kyseliny (RNA / DNA).

Chlorella ďalej obsahuje viac ako 20 vitamínov a minerálnych látok, vrátane železa, vápnika, draslíka, horčíka, fosforu, pro-vitamínu A, vitamíny C, B1, B2, B5, B6, B12, E a K, biotín, inozitol, kyselinu listovú. Je vhodným zdrojom týchto živín, keďže ich obsahuje v ich prirodzenej forme a sú tak pre naše telo dobre využiteľné.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: