Serrapeptáza

 
Akcia Zväčšiť
 • 1 z 2
 

Serapeptáza je prírodný proteolytický enzým (protizápalová látka), ktorý produkuje priateľská baktéria z rodu Serratia, žijúca vo vnútornostiach priadky morušovej (Bombyx mori).  

Bežná cena Viac informácií v tabuľke variantov
Ušetríte 5 € (–10 %)
od 15,90 € / ks
Značka EDENPHARMA s.r.o.
Kategória Výživové doplnky
Zvoľte variant
serra 2 balenie: 125000 I.U. 30ks Skladom 19,90 € 15,90 € / ks
   
serra 2 balenie: 125000 I.U. 60ks Vypredané 30,50 € 27,90 € / ks
serra 1 balenie: 250000 I.U. 30ks Skladom 29,90 € 25,90 € / ks
   
serra 1 balenie: 250000 I.U. 60ks Skladom 49,90 € 44,90 € / ks
   
 
Serapeptáza je prírodný proteolytický enzým (protizápalová látka), ktorý produkuje priateľská baktéria z rodu Serratia, žijúca vo vnútornostiach priadky morušovej (Bombyx mori).  

Serrapetáza 125000 IU - zloženie na 1 tabletu: Serrapeptáza 55mg 100% enterosolventne obalenej serrapeptázy, objemové činidlo: fosforečnan vápenatý 173 mg, mikrokryštalická celulóza 120 mg, emulgátor: stearan horečnatý 2 mg. Dávkovanie: 1 až 2 tablety denne na prázdny žalúdok, najlepšie pol hodinu pred jedlom zapiť dostatočným množstvom tekutín.

Serrapeptáza forte 250000 IU - zloženie na 1 tabletu: Serrapeptáza 110 mg 100% enterosolventne obalenej serrapeptázy, objemové činidlo-mikrokryštalická celulóza 90 mg, fosforečnan vápenatý 148 mg. Dávkovanie: 1 tableta denne na prázdny žalúdok, najlepšie pol hodinu pred jedlom zapiť dostatočným množstvom tekutín.

Serapeptáza je prírodný proteolytický enzým, ktorý produkuje priateľská baktéria z rodu Serratia, žijúca vo vnútornostiach priadky morušovej (Bombyx mori). Správa sa protizápalovo a má v ľudskom tele široké využitie. Gastrorezistentný obal ochraňuje enzým pred agresívnou žalúdočnou kyselinou a takto sa dostáva priamo do tenkého čreva a tým je zabezpečené maximálne využitie účinnej látky.

Tento produkt neobsahuje žiadne farbivá a príchute, konzervačné látky ani glutén.

Vhodný pre vegetariánov.

Upozornenie: Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť! Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej a rozmanitej stravy! Nevhodné pre deti do 12 rokov.

Výživový doplnok sa odporúča skladovať mimo dosahu malých detí.

Skladujte na suchom mieste, pri teplote do 25°C.

Výrobca/dovozca: EDENPharma s.r.o. 


Informácie pod čiarou sú verejne dostupné, všeobecného charakteru a priamo nesúvisia s predávaným produktom.

 

Zdroj : www.zdravie.sk

 Na čo pomáha enzým Serrapeptáza

Použitie • Zmierňuje zápal zriedením zápalovej tekutiny a uľahčuje tak odtok tekutiny. To zrýchľuje hojenie tkaniva. • Pomáha zmierniť bolesť (brzdí uvoľňovanie látok, ktoré vyvolávajú bolesť zo zapálených tkanív). • Môže zlepšovať stav ciev a srdca rozkladaním vedľajších látok, pri krvnej zrážanlivosti (fibrínu). • Výhodou serrapeptázy je schopnosť rozkladať aterosklerotické pláty, ktoré zužujú cievy bez akéhokoľvek poškodenia vnútornej výstelky ciev. • Rozkladá mŕtve tkanivá, krvné zrazeniny, cysty, cievne pláty a zápalové látky všetkých druhov. • Pomáha pri ochoreniach ako sú zápaly kĺbov, ateroskleróza, skleróza multiplex, alergie, astma.

Popis Serrapeptáza je prírodná protizápalová látka. Je to proteolytický enzým, izolovaný z baktérie ktorá nevyvoláva ochorenia (enterobaktéria Serracia E 15). Serrapeptáza sa nachádza v malých množstvách v moči, čo naznačuje, že prechádza priamo cez tenké črevo do krvného obehu. Klinické štúdie ukázali, že serrapeptáza má účinky fibrinolytické (rozpúšťa krvné zrazeniny a znižuje riziko tvorby krvných zrazenín –trombov), protizápalové a antiedematózne účinky (zabraňuje opuchu a hromadeniu tekutiny) v mnohých tkanivách. Jej protizápalové účinky sú lepšie, ako účinky iných proteolytických enzýmov. Okrem zmiernenia zápalu jedným z jej najväčších prínosov je zmiernenie bolesti. Lekári poznajú priaznivé účinky serrapeptázy proti bolesti a zápalu a používajú ju v liečbe namiesto salicylátov, ibuprofenu a iných nesteroidných antireumatík (ktoré majú aj vedľajšie účinky). V Nemecku a iných európskych krajinách je serrapeptáza bežná v liečbe opuchov, ktoré vznikajú po úraze alebo zápale. Serrapeptáza je silný proteolytický enzým, ktorý rozpúšťa neživé tkanivá vrátane krvných zrazenín, cýst, cievnych plátov a likviduje zápal všetkých foriem. Účinný enzým je vhodný namiesto liekov ako sú salicyláty a tiež steroidy pre tých, ktorí trpia reumatoidnou artritídou (zápal kĺbov) a širokým spektrom autoimúnnych ochorení, ktoré narúšajú zápalovú odpoveď. Patria sem aj ulcerózna kolitída (zápalové ochorenie hrubého čreva), psoriáza, uveitída, alergia a niektoré formy rakoviny.

Zatiaľ, čo steroidné a nesteroidné protizápalové lieky môžu pomôcť dočasne uľaviť od bolesti, opuchu, a zápalu, môžu tiež potláčať obranyschopnosť tela a mať nebezpečné vedľajšie účinky. Serrapeptáza na druhej strane zmierňuje bolesť a opuch. Nemá brzdiace účinky na prostaglandíny a nemá žiadny vedľajší účinok na črevá. V liečbe sa serrapeptáza využíva v Európe a Ázii vyše 25 rokov.

Liečba zahŕňa: chronickú sinusitídu (zápaly prínosových dutín), vylúčenie hlienov z priedušiek (enzým rozkladá bielkovinové vlákna, ktoré umožňujú mucínu zhrubnúť), podvrtnutie, poškodené šľachy a iné úrazové poranenia, opuchy a tiež pooperačný zápal.

Serrapeptáza sa používa ako vysoko účinná náhrada (alternatíva) antibiotík v mnohých krajinách. Lieči zápalové poruchy a bojuje nielen proti zápalu, ale tiež zmierňuje bolesti a opuchy, skracuje čas hojenia a podporuje imunitný systém. Má čistiaci účinok. Pomáha viazať ťažké kovy, pomocou ktorých telo vylučuje jedy (toxíny) a takýmto spôsobom pomáha zlepšiť obranyschopnosť tela, usmerniť hormonálnu nerovnováhu a zrýchliť hojenie tkanív.

Serrapeptáza je silnejšia fibrinolytická látka ako iné známe alkalické alebo neutrálne proteázy, ako sú bromelain alebo pronáza.

Serrapeptáza sa veľmi dobre znáša. Môžeme ju použiť na liečbu zápalového ochorenia alebo na rozloženie plátov, ktoré sa vytvorili v cievach. Vďaka silným protizápalovým schopnostiam, a pretože prakticky nemá vedľajšie účinky, je serrapeptáza omnoho lepšia voľba ako nesteroidné antireumatiká.

 

Ako môže serrapeptáza pomôcť? Serrapeptáza úžasne pomáha, a to tak, že čistí pľúca od všetkého zápalu, mucínu, mŕtveho a jazvovitého tkaniva. Odstránením tohto problémového tkaniva môže ho vlastný hojaci systém nahradiť zdravým tkanivom a výsledkom je lepšia funkcia priedušiek a pľúc.

 

Vysoký tlak Na ochorenia srdca a ciev na Slovensku zomiera podľa štatistiky 52% obyvateľstva. Keďže sklerózu ciev máme v rôznom stupni všetci – na tieto ochorenia by sme aj všetci umreli. Časť populácie umrie skôr na iné ochorenia, nádory, alebo úrazy. Ak sa cieva zúži sklerotickým plátom pod 30% svojho priemeru prietok krvi je nedostatočný. Orgán , ktorý zásobuje táto cieva napríklad oblička (pečeň, mozog..) ten začne vysielať do mozgu správy, že nemá dosť kyslíka a živín. Mozog má jedinú možnosť ako zlepšiť prekrvenie – a to zvýšením tlaku – tak pretečie viac krvi cez zúženú cievu a tak sa dostane viac kyslíka a živín pre daný orgán.

Mozog vydá príkaz srdcu, aby zvýšilo tlak krvi. Zvýšený tlak však preťažuje srdce a cievny systém, ktorý nie je na to stavaný. Srdce musí viac pracovať a takto si skracujeme život. Pacient sa necíti dobre navštívi lekára zistí sa mu vysoký tlak a dostane lieky na zníženie tlaku aby sa šetrilo srdce. Tlak sa upraví, ale orgán (oblička, pečeň, mozog alebo iné) ostane nedokrvený. Keď je orgán nedokrvený tak nefunguje dobre, pri nedostatku kyslíka sa zhoršuje prekyslenie, ktoré je základom ďalších problémov. V kyslom – nedokrvenom prostredí sa dobre darí zápalom a nádorom. Správna liečba by bola vyčistiť cievu. Na to máme v súčasnosti len zložité a náročné operácie. Serrapeptáza je unikátna v tom, že to môže tiež dokázať. Uvedieme príklad pacientka Č.M 59 ročná bola vyšetrená v decembri 2010 pre bolesti pri srdci na Ústave srdcovocievnych ochorení v Bratislave. Mala vyšetrené aj hlavné cievy ktoré zásobujú hlavu – krkavice. Záver vyšetrenia bol vľavo na krkavici hrubý ulcerovaný aterómový plát. Prietok 170cm/s. Stenózy ACI vľavo do 50% ACE vpravo do 50%. (po slovensky zúženie ľavej aj pravej hlavnej krčnej tepny). Tento nález bol pre istotu ešte raz skontrolovaný na inom pracovisku, ktoré ho potvrdilo. Mala nasadenú serrapeptázu 240 000 IU ráno nalačno. Kontrola po 3 mesiacoch nezistila žiadne zúženie ani vápnikový plát v stene cievy. Keďže výsledok bol neuveriteľný, bol znova skontrolovaný na Národnom ústave srdcovocievnych ochorení -aj tu lekári potvrdili , že pacientka má cievy v poriadku bez zúženia a bez plátu. Obrázok č. 1. je z 18. januára 2011 s hrubým sklerotickým plátom a zúžením (stenózou) . Obrázok č.2. ukazuje stav po 3 mesiacoch užívania serrapeptázy.

celý článok kliknite tu : Zdroj : www.zdravie.sk 

 

Podobný produkt

 • Koloidné striebro Ag100
  Skladom Značka: Pharma Activ s.r.o.

  Koloidné striebro Ag 100. Prírodné antibiotikum. 

  Pôvodne: 9,95 €
  Ušetríte: až 2 € (–20 %)

  od 7,95 € / ks
 • Altajský medový celiteľ 100 g
  Skladom Značka: Ruský výrobok

  Produkt je založený na rukopisoch starých liečiteľov a moderných vedomostí. Každodenné užívanie pomáha zvyšovať vitalitu, imunitu, čistiť krv a tráviaci systém, znižovať vedľajšie účinky liekov a alkoholu.

  15,98 € / ks
 • mumio new web Akcia
  MUMIO Shilajit
  Skladom Značka: Pharma Activ s.r.o.

  Shilajit Mumio Altai má schopnosť stimulovať organizmus a podporiť tak normálnu funkciu imunity.

  od 11,50 € / ks
 • Pantogematogen 250ml
  Skladom Značka: Ruský produkt

  Je to tekutý výživový doplnok vyrobený z extraktu parohov altajského marala (jeleňa), koncentrátu červeného koreňa a vitamínu C. Široké použitie v ľudovom liečiteľstve.

  23,90 € / ks

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.