Zákaznícka podpora:bio3000@bio3000.eu

Kapucínka väčšia - extrakt 100ks

7,70 € –6 %
kapucinka
7,70 € –6 % 7,20 € / ks
Skladom

Tento produkt obsahuje mikronizovaný extrakt rastliny Kapucínka väčšia, čo znamená, že jeho častice sú dostatočne malé, aby sa cez tenké črevo dostali do celého organizmu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Tento produkt obsahuje mikronizovaný extrakt rastliny Kapucínka väčšia, čo znamená, že jeho častice sú dostatočne malé, aby sa cez tenké črevo dostali do celého organizmu.

Zloženie na 1 tabletu:

Kapucínka väčšia extrakt - mikronizovaný 200 mg, inulín 22,5 mg.

Dávkovanie: 2-3 tablety denne

Výrobca/dovozca: EDENPharma s.r.o.


Informácie pod čiarou sú verejne dostupné, všeobecného charakteru a priamo nesúvisia s predávaným produktom.

Zdroj www.aktuality.sk

Ľudové názvy: vytrčpán, krvavý kvet z Peru

Zber a úprava: V júni až októbri sa zberá semeno. Dozrieva postupne a zrelá má svetlú až žltohnedú farbu. Listy a kvety zbierame priebežne.

  • sušenie v tenkých vrstvách na lieskach, na čistých papieroch v skleníkoch a ak je slnečne, tak aj vonku na slnku

Použitie: Kvety a listy môžeme zbierať celé leto, používajú sa na obložené chlebíčky, do šalátov, pomazánok, polievok a pod.

  • tinktúra

Liečivé účinky: Je silné antibiotikum, účinkuje proti baktériám. Používa sa na liečbu chronických a akútnych zápalov močových aj dýchacích ciest. Rozdrvené semená vypudzujú hlísty, robia sa z nich obklady na boľavé miesta, pomleté sa používajú ako korenie a povzbudzujú trávenie. Čerstvé listy a kvety dopĺňajú vitamíny pri ozdravných kúrach.

Charakteristika rastliny: Pochádza z Južnej Ameriky a zväčša ju používajú ako okrasu. Na našom trhu je dostupná v lekárňach vo forme tabletiek, tinktúr. Kúpiť sa dajú aj semienka.

Kvitne: od júna do prvých mrazov

Čeľaď: kapucínkovité

Upozornenie: Vonkajšie použitie môže u precitlivených osôb vyvolať alergickú reakciu.

Zdroj www.pluska.sk

Liečivé účinky

Kapucínka má silné a širokospektrálne antibiotické účinky. Čerstvá šťava alebo obklady z rozdrvených listov majú dezinfekčný účinok pri aplikácii na poranenú pokožku, kde ničí mikroorganizmy, ktoré by mohli zapríčiniť zápal. Pôsobí proti väčšine kmeňov baktérií, ktoré spôsobujú zápalové ochorenia močových a dýchacích ciest. Pomáha proti vypadávaniu vlasov či tvorbe lupín. Listy na prípravu čaju sa dajú sušiť do zásoby.

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: