Zákaznícka podpora:bio3000@bio3000.eu

Maca extrakt 3000mg 100ks

Značka: Natural Pharm
14,90 € –13 %
maca 251 tablety 100 ks novinka 550
14,90 € –13 % 12,95 € / ks
Skladom

Zvyšovanie plodnosti, na posilnenie imunity, v menopauze, pri klimakterických ťažkostiach, na harmonizovanie, vyrovnávanie hormonálneho systému. Maca 1 tableta obsahuje 120 mg Maca extrakt 25:1, čo je ekvivalentné 3000 mg sušenej rastliny.

Detailné informácie

Podrobný popis

Zvyšovanie plodnosti, na posilnenie imunity, v menopauze, pri klimakterických ťažkostiach, na harmonizovanie, vyrovnávanie hormonálneho systému. Maca 1 tableta obsahuje 120 mg Maca extrakt 25:1, čo je ekvivalentné 3000 mg sušenej rastliny.

Odporúča sa:
 • na udržiavanie prirodzenej sexuálnej aktivity a energie u oboch pohlaví
 • pri problémoch s telesnou a duševnou výkonnosťou
 • pri problémoch s plodnosťou
 • ako zdroj fytoestrogénu, ktorý je potrebný pri problémoch so silou a zdravím kostí počas menopauzy
 
Maca je rastlina, ktorá rastie vo veľmi drsných podmienkach, vo vysokej nadmorskej výške Andských vrchov v Peru. Tam neustále odoláva silnému vetru a veľkým teplotným rozdielom medzi dňom a nocou. Pôda v horách je navyše tvrdá a skalnatá, takže Maca prežíva tým, že nasáva minerály a vitamíny zo skál. Kruté podmienky prispievajú k jej sile a vytrvalosti, ako aj k vysokému obsahu minerálov, bielkovín a aminokyselín, ktoré sa koncentrujú v koreňoch.
 
Zloženie (1tableta = 700mg): obsahuje 120 mg Maca extrakt 25:1, čo je ekvivalentné 3000 mg sušenej rastliny., protihrudkujúca látka Steran horečnatý 4,9mg, Inulín 575mg
Dávkovanie: 1 tableta denne zapiť dostačným množstvom vody.
 
Upozornenie:
Výživový doplnok je nevhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy!
Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy!
Neprekračujte odporúčanú dennú dávku!
 
Produkt nie je vhodný pre ľudí, ktorí sú alergickí na niektorú z látok uvedenú v zložení. Pri zdravotných problémoch sa pred užitím poraďte so svojim lekárom.
 
Skladovanie:
Skladujte v suchu pri teplote od +5°C do +25°C.
 
Tento prípravok je schválený ako doplnok výživy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek.  

 
Informácie pod čiarou sú verejne dostupné, všeobecného charakteru a priamo nesúvisia s predávaným produktom.
 
Maca - história a všeobecné informácie
V alternatívnej medicíne sa Maca používa hlavne v rekonvalescencii, na zvyšovanie plodnosti, na posilnenie imunity, v menopauze, pri klimakterických ťažkostiach, na harmonizovanie, vyrovnávanie hormonálneho systému. Maca sa používa aj ako tzv. adaptogén, čo znamená, že pomáha organizmu bojovať proti stresu, podobne ako v Ázii ženšen, práve preto nazývajú túto rastlinu tiež „Peruánsky ženšen“ alebo „Andský ženšen“.
 
Maca bola posvätná rastlina Inkov, ktorú používali hlavne ako afrodiziakum a na zvýšenie sily. Nutričná hodnota sušeného koreňa Maca je vysoká. V alternatívnej medicíne sa Maca používa hlavne v rekonvalescencii, na zvyšovanie plodnosti, na posilnenie imunity, v menopauze, pri klimakterických ťažkostiach, na harmonizovanie, vyrovnávanie hormonálneho systému. Maca sa používa aj ako tzv. adaptogén, čo znamená, že pomáha organizmu bojovať proti stresu, podobne ako v Ázii ženšen, práve preto nazývajú túto rastlinu tiež „Peruánsky ženšen“ alebo „Andský ženšen“.
 
Maca obsahuje aj steroly (napr. sitosterol), taníny, saponíny a alkaloidy (macaridín, lepidilín, lepidilín B). Zaujímavý je obsah aromatických izotiocyanátov. Sú to zlúčeniny, ktoré sa nachádzajú hlavne v hlúbových zeleninách (brokolica, kapusta, karfiol atď.). Medzi zlúčeniny z tejto chemickej skupiny patrí napríklad aj látka s afrodiziakálnymi účinkami, ale tiež látky so zdokumentovanými protirakovinovými účinkami.
 
V roku 2000 až 2001 na peruánskej univerzite Cayetano Heredia, pod vedením Dr. Gustavo Gonzalesa bola vykonaná štúdia na preverenie tvrdení o účinkoch Maca.
 
Došli k nasledujúcim záverom:
 • Pozitívne pôsobí na duševné rozpoloženie
 • Znižuje pocity úzkosti a strachu
 • Znižuje stres
 • Zlepšuje odolnosť voči stresu
 • Zvyšuje hladinu nadobličkových androgénov (steroidných hormónov)
 • Zvyšuje sexuálnu túžbu
 • Zvyšuje počet a pohyblivosť spermií

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: