Zákaznícka podpora:bio3000@bio3000.eu

Nattokinase 2000 FU – Enzým nattokináza

od 34,10 € –9 %
nattokinase 120kap 040220 700x700
od 34,10 € –9 % od 30,90 € / ks

Zvoľte variant

Nattokináza je enzým patriaci do skupiny serínových proteáz. Získava sa z japonského raňajkového jedla natto, ktorý je vyrábaný fermentáciou sójových bôbov s priateľskou baktériou Bacillus subtilis natto

Detailné informácie

balenie: 60ks
Vypredané
34,10 €
30,90 € / ks
balenie: 120ks
Vypredané
55,25 €
49,90 € / ks

Podrobný popis

Nattokináza je enzým patriaci do skupiny serínových proteáz. Získava sa z japonského raňajkového jedla natto, ktorý je vyrábaný fermentáciou sójových bôbov s priateľskou baktériou Bacillus subtilis natto

Zloženie na 1 kapsulu: objemové činidlo: inulín, , nattokináza – výťažok z fermentovaných sójových* bôbov (Glycine max) 100 mg, želírujúce činidlo: želatína.

* alergén sója

Nattokináza je enzým patriaci do skupiny serínových proteáz. Získava sa z japonského raňajkového jedla natto, ktorý je vyrábaný fermentáciou sójových bôbov s priateľskou baktériou Bacillus subtilis natto. Inulín -vláknina, slúži ako potrava pre vlastné dobré baktérie, ktoré zlepšujú vstrebávanie enzýmu stenou tenkého čreva pre maximálne využitie organizmom.

Dávkovanie: 1 kapsula denne na lačno, pol hodinu pred jedlom alebo 2 hodiny po jedle zapiť dostatočným množstvom tekutiny.

Minimálna trvanlivosť: viď.na obale. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Skladujte v suchu pri teplote do 25C°,uskladňovať mimo dosahu malých detí. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnúť. Osoby užívajúce lieky by mali výrobok konzumovať výlučne pod lekárskym dohľadom“.

Distribútor: Edenpharma s.r.o. 

Informácie pod čiarou sú verejne dostupné, všeobecného charakteru a priamo nesúvisia s predávaným produktom.


Nattokináza – prírodný fibrinolytický enzým (všeobecná informácia, ktorá nesúvisí s produktom)

Nattokináza – prírodný fibrinolytický enzým

Počuli ste už niekedy o nattokináze? Ak nie, nemusíte si to vyčítať - nie ste v tom sami. Enzým, izolovaný z tradičného japonského jedla natto, má niekoľko nespochybniteľných účinkov na ľudské zdravie. Netto predstavuje fermentované sójové bôby, ktoré sú najmä v tejto častí Ázie pochúťkou. S trochou nadnesenosti povedané, ide o superpotravinu, ktorá je ale napriek svojej výživovej hodnote veľkou neznámou prakticky pre zvyšok sveta. Avšak, izolovanie enzýmu, ktorý je nositeľom týchto benefitov, a jeho spracovanie do kompaktnej podoby, umožňuje jeho rozšírenie každému, bez ohľadu na lokalitu. A NaMaximum vám ho na slovenský a český trh prináša tiež! 

Natto je tradičným japonským jedlom, ktorý sa v krajine vychádzajúceho slnka konzumuje už niekoľko tisícročí. Fermentované sójové bôby sú pre Japoncov veľkou pochúťkou, a to aj napriek svojmu charakteristickému zápachu, pretože veľmi dobre vedia, o akú zdravú pochúťku sa jedná. Nositeľom jeho pozitívneho vplyvu na zdravie človeka je enzým nattokináza, ktorý sa získava pridaním baktérií druhu Bacillus subtilis do uvarených sójových bôbov. Baktéria sa následne pokúša tráviť bôby tým, že uvoľňuje spomínaný enzým, ktorý sa, zjednodušene povedané, “vychytáva” a následne ďalej spracováva na iné účely. A  prečo je nattokináza tak výnimočná?

REGULUJE ZRÁŽANLIVOSŤ KRVI

Dnešná doba a vysoké nároky na pracovný výkon predstavujú pre ľudské zdravie pomerne veľkú výzvu. Sedavý spôsob života, časté návštevy rýchleho občerstvenia, vysedávanie pred televízorom a celkový nedostatok pohybu. Pridajme k tomu viac či menej pravidelnú konzumáciu alkoholických nápojov a fajčenie pokojne aj jednej krabičky cigariet denne. Konečný účet pod všetkými týmito položkami predstavuje kvalitný nábeh na srdcový infarkt, ktorý nie je výnimočný ani pre súčasnú generáciu dvadsiatnikov či tridsiatnikov, o starších osobách ani nehovoriac. Celkovo, pokiaľ sa pozrieme na kardiovaskulárne ochorenia, môžeme hovoriť doslova o epidémií - každoročne zomrie na niektoré z týchto ochorení také množstvo ľudí, že sa jedná o najčastejšiu príčinu úmrtí. Všetky tieto závery majú ale niečo spoločné - zvýšenú tvorbu krvných zrazenín (trombov), ktoré ako tichý zabijak prúdia po tele, a pokiaľ nájdu vhodnú (rozumej zúženú) cievu, upchajú ju a zvyšok je už dobre známy príbeh. 

Ľudia po infarkte, ktorých cievy sú pod vplyvom všetkých dobre známych rizikových faktorov zúžené viac než by bolo vhodné, musia doživotne užívať lieky, ktorých úlohou je udržiavať krv v konzistencii, ktorá nebude viesť k formovaniu zrazenín. Avšak, tieto lieky majú na rováši aj množstvo vedľajších účinkov, ktoré pre potreby tohto článku nie je potrebné rozoberať. Stačí samotná vedomosť o tom, že existujú a že sa na svete našli ľudia, ktorých tento fakt trápil dostatočne na to, aby sa pokúsili nájsť za ne vhodnú alternatívu. Asi neprekvapí, že sa to ako prvým podarilo práve Japoncom, konkrétne v roku 1980 Dr. Hiroyuki Sumimu z lekárskej fakulty v americkom Chicagu, ktorý zistil, že nattokináza má rovnaké účinky ako najznámejšie protizrážanlivé lieky, navyše bez vedľajších účinkov [1, 2]:

  • pomáha rozpúšťať látku zvanú fibrín v krvných cievach, ktorá tvorí jednu z hlavných zložiek krvnej zrazeniny
  • zvyšuje HDL (“dobrý”) cholesterol a pomáha udržiavať hladiny cholesterolu v normálnych hodnotách
  • znižuje viskozitu krvi, a tým prispieva k správnemu fungovaniu krvného obehu
  • v porovnaní s bežne dostupnými liekmi nedráždi tráviaci trakt a je bez problémov v plnej miere vstrebateľná a stráviteľná [3] 

 

ZNIŽUJE KRVNÝ TLAK

Podobne, ako sklon k zvýšenej zrážanlivosti krvi, aj vysoký krvný tlak nepochybne prispieva k čoraz častejšiemu výskytu rôznych kardiovaskulárnych ochorení. Ak by ste náhodne zastavili na ulici 10 ľudí, môžete dať ruku do ohňa na to, že minimálne polovica z nich bude užívať aspoň jeden (ak nie rovno dvoj, troj či dokonca štvorkombináciu) z celého spektra liekov určených na liečbu tzv. artériovej hypertenzie. Tie podobne ako aj iné lieky majú nepochybne veľké množstvo nežiaducich účinkov. Dobrou správou však je, že aj v tomto prípade sa nattokináza ukázala v mnohých štúdiách ako vhodná prírodná alternatíva [4]. 

UDRŽIAVA DÝCHACIE CESTY V DOBREJ KONDÍCII

Nattokináza sa v súčasnosti označuje aj ako tzv. mukolytická látka, čo znamená, že rozpúšťa hlien, v tomto prípade ten, ktorý sa nachádza v nose, resp. v celých dýchacích cestách [5]. Dlhodobý výskyt hlienu v dýchacích cestách predstavuje živnú pôdu pre široké spektrum cudzorodých mikroorganizmov (patogénov), vedúcich k nádche, kašľu či zápalu dýchacích ciest. Opakovaný výskyt zápalov dýchacích ciest zvyšuje riziko vzniku tzv. nosových polypov, ktoré upchávajú dýchacie cesty a sťažujú dýchanie. Navyše, ukazuje sa, že pravidelný prísun nattokinázy môže účinne brániť rozvoju chronickej obštrukčnej choroby pľúc, zápalov priedušiek či prínosových dutín. Tým, že sa hlien rozpúšťa, jednoduchšie sa z dýchacích ciest odstraňuje, a tým sa dýchacie cesty udržiavajú v dobrom stave.

Ako vidíte, dôvodov na pravidelnú konzumáciu nattokinázy, existuje v dnešnej dobe hneď niekoľko, pričom výskum v tejto oblasti prebieha aj naďalej. Možno sa pýtate, či nestačí zdravý životný štýl, resp. vlastnosti a schopnosti nášho tela na to, aby sme sa vyššie spomínaným problémom vyhli. Samozrejme, tvrdiť, že sa to nedá, by bola bohapustá lož. Na druhej strane, vieme argumentovať dobre známymi vedeckými faktami, a to napríklad, že tvorba jediného telu vlastného enzýmu, ktorý prispieva k prirodzenému riedeniu krvi, nazývaného plazmín, sa pribúdajúcim vekom znižuje. Aby toho nebolo málo, tvorba fibrinogénu, enzýmu, ktorý, naopak, sklon k zrážaniu krvi zvyšuje, je s pribúdajúcim vekom vyššia. Pravidelné užívanie nattokinázy tak môžeme považovať za formu účinnej a najmä prírodnej prevencie. Navyše, pokiaľ už máte skúsenosti so serrapeptázou, vedzte, že v tomto prípade ide o preparát ešte o niekoľko levelov lepší. A to už stojí za to, však?

ZDROJE

  1. Hsia, C., Shen, M., Lin, J., Wen, Y., Hwang, K., Cham, T. and Yang, N. (2020). Nattokinase decreases plasma levels of fibrinogen, factor VII, and factor VIII in human subjects.
  2. Weng, Yunqi et al. “Nattokinase: An Oral Antithrombotic Agent for the Prevention of Cardiovascular Disease.” International journal of molecular sciences vol. 18,3 523. 28 Feb. 2017, doi:10.3390/ijms18030523
  3. Fujita, Manabu et al. “Transport of nattokinase across the rat intestinal tract.” Biological & pharmaceutical bulletin 18 9 (1995): 1194-6 .
  4. Jensen, Gitte S et al. “Consumption of nattokinase is associated with reduced blood pressure and von Willebrand factor, a cardiovascular risk marker: results from a randomized, double-blind, placebo-controlled, multicenter North American clinical trial.” Integrated blood pressure control vol. 9 95-104. 13 Oct. 2016, doi:10.2147/IBPC.S99553
  5. Takabayashi T, Imoto Y, Sakashita M, et al. Nattokinase, profibrinolytic enzyme, effectively shrinks the nasal polyp tissue and decreases viscosity of mucus. Allergol Int. 2017;66(4):594–602. doi:10.1016/j.alit.2017.03.007

 

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: