Zákaznícka podpora:bio3000@bio3000.eu

Kurkuma prášok BIO 200g

Tip
Značka: Green Medical
7,95 € / ks
Skladom

Kurkume sa vďaka farbe často hovorí indický šafran, a aj keď sa s ňou dá koreniť samostatne, u nás ju poznáme predovšetkým z rôznych kari zmesí.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kurkume sa vďaka farbe často hovorí indický šafran, a aj keď sa s ňou dá koreniť samostatne, u nás ju poznáme predovšetkým z rôznych kari zmesí. Kurkuma obsahuje vzácne éterické oleje vo forme kurkumínu, sabinen a felandrenemu, ktoré jej dodávajú nielen jej krásne žltú farbu, ale majú predovšetkým priaznivý vplyv na ľudský organizmus. Podľa povolených zdravotných tvrdení je kurkuma antioxidant, pôsobí protizápalovo a podporuje normálne trávenie, správnu činnosť pečene, kardiovaskulárneho systému a krvného obehu, imunitného systému, dobrý stav kĺbov a kostí. Podporuje normálnu činnosť nervovej sústavy, dýchacieho systému, pokožky a duševnú rovnováhu. 

Zloženie: Bio prášok z kurkumy (Curcuma longa).

Výživové údaje v 100g
Energetická hodnota 1278kJ/302kcal
Bielkoviny 8g
Sacharidy 58g
z toho cukry 3,3g
z toho vláknina 17g
Tuky 0,6g
z toho nasýtené mastné kyseliny <0,1g
Soľ 0,16g

 

Upozornenie: Ustanovená odporúčaná denná dávka (3g) sa nesmie prekročiť. Jej prirodzene silné sfarbenie môže zanechať škvrny na oblečení, či zafarbiť napr. plastové nádoby. Preto pri jej použití berte tieto fakty na vedomie. 

Skladovanie: Skladujte v suchu, mimo priameho slnečného žiarenia pri teplotách 6-25°C. Nevystavujte mrazu a vlhkosti.

Použitie: Štipku prášku pridajte do smoothie, džúsu, varenej zeleniny, strukovín, polievok, kari, ryže, šalátových dressingov, vajíčok, omáčok.

Krajina pôvodu: India.

Distribútor: Green Medical, s.r.o., Rybná 716/24, 110 00 Praha 1, Česká republika

Balenie: Biolinea, s.r.o., Fábryho 34, 040 22 Košice, Slovenská republika – Slovakia Republic

Tento prípravok je schválený ako doplnok výživy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek.   


Informácie pod čiarou sú verejne dostupné, všeobecného charakteru a priamo nesúvisia s predávaným produktom.

zdroj http://www.badatel.net/

zdroj : http://plnielanu.zoznam.sk/

Veda potvrdila, že kurkuma je účinnejšia ako 15 druhov liekov

publikované: 18/01/2015 aktualizované: 17/04/2015 

Kurkuma patrí v súčasnosti medzi najviac skúmané rastliny. Medicínske účinky v nej obsiahnutých látok (primárne kurkumín) boli analyzované vo viac ako 5600 vedeckých štúdiách.

Jeden z výskumov tejto priam posvätnej rastliny odhalil vyše 600 potenciálnych preventívnych a terapeutických aplikácií, ako aj ďalších 175 prospešných psychologických efektov.

Vzhľadom na množstvo a hustotu výskumov vykonaných na tomto pozoruhodnom korení neprekvapí, že stále viac štúdií ju označuje za účinnejšiu, ako mnohé konvenčné lieky.

Nasleduje zoznam liekov, ktoré kukurma svojimi účinkami výrazne predčila.

1. Lipitor/Atorvastatin (liek na cholesterol)
Štúdia z roku 2008, publikovaná v denníku Drugs in R&D (Lieky vo výskume a vývoji) zistila, že štandardizovaný extrakt kurkuminoidov bol účinnejší, ako liek Atorvastatin.
Ten je určený na liečbu ciev pri ateroskleróze.
Kurkuminoidy dosahovali lepšie výsledky pri znižovaní zápalov a odstraňovaní oxidačného stresu u cukrovkárov 2. typu.
2. Kortikosteroidy (steroidné lieky)
Štúdia z roku 1999 publikovaná v denníku Phytoterapy Reasearch (Výskum Fytoterapie) zistila ďalší pozoruhodný účinok primárneho polyfenolu v kurkume, farebného pigmentu kurkumínu.
Ten sa ukázal účinnejší v porovnaní so steroidnými liekmi na chronickú atreriálnu unveitídu (zápalové ochorenie oka).
Tiež mal silnejší efekt ako steroidy na komplikácie spôsobené transplantáciou pľúc.
3. Prozac/Fluorexetine a Imipramín (antidepresíva)
Štúdia z roku 2011 publikovaná v žurnáli Acta Poloniae Pharmaceutica ukázala kurkumín v priaznivejšom svetle ako klasické antidepresíva pri potláčaní depresívneho správania v testovacom modeli na zvieratách.
4. Aspirín
Pri štúdii z roku 1986 vykonanej tak v skúmavkách, ako aj priamo na živých tkanivách, publikovanej v denníku Arzneimittelforschung (Výskum liečiv) sa zistilo, že kurkumín má účinky proti zrážanlivosti krvi podobné ako aspirín.
Jeho použitie u pacientov s rizikom trombózy sa tak javí nielen prospešné, ale aj bezpečnejšie ako aspirín.
5 – 13. Protizápalové lieky
(ibuprofen, sulindac, fenylbutazón, naproxen, indometacín, diklofenac, dexametazón, celecoxib a tamoxifén)
 
Štúdia z roku 2004 publikovaná v žurnále Oncogene (Rakovinvý gén) odhalila, že kurkumín, rovnako ako resveratrol, boli efektívnymi alternatívami uvedených liekov pri potláčaní zápalov a aktivity delenia nádorových buniek.
14. Oxaliplatin (chemoterapia)
V roku 2007 bola v časopise International Journal of Cancer (Medzinárodný denník rakoviny) publikovaná zaujímavá štúdia.
Tá zistila, že kurkumín mal lepšie výsledky v potláčaní rastu buniek kolorektálnej rakoviny v porovnaní s oxaliplatinom.
15.Metformin (liek na cukrovku)
Štúdia z roku 2009 publikovaná v denníku Biochemistry and Biophysical Research Community (Vedecká komunita biochémie a biofyziky) objavila, ako kurkumín môže byť prospešný pri liečbe cukrovky.
Konkrétne tým, že aktivuje AMPK (ktorý zvyšuje zužitkovanie glukózy) a potláča expresiu špecifického génu zodpovedného za znižovanie produkcie glukózy v pečeni.
Dokonca je kurkumín 500 až 100 000 krát potentnejší ako metformín pri aktivácii AMPK a jeho konečnom cieli – acetyl carboxylázy (ACC).
Ďalšie terapeuticke prínosy kurkumínu
Medzi ďalšie pozoruhodné vlastnosti kurkumínu partia jeho účinky na typy rakoviny odolné voči chemoterapii a rádioterapii.
V najmenej 54 štúdiách je zdokumentovaná schopnosť kurkumínu navodiť smrť rakovinových buniek.
Keď si vezmeme do úvahy históriu kurkumy a jej použitie ako jedla i ako lieku veľkým množstvom kultúr počas tisícok rokov, opodstatňuje to jej použitie pri alternatívnej liečbe rakoviny.
Alebo ešte lepšie – konzumujte kurkumu každý deň v malých množstvách v podobe príchute do jedál. Takto neskôr v živote nebudú potom potrebné jej vysoké dávky pri ťažkých ochoreniach, ktorým dokáže predísť.
Pravidelne vyživovať svoje telo, namiesto následného liečenia, by malo byť konečným cieľom zdravého stravovania.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: