Zákaznícka podpora:bio3000@bio3000.eu

Koloidné - aktívne minerály

Akcia Tip
od 11,55 € až –20 %
0005420 aktivne mineraly extra 300 ml 550
od 11,55 € až –20 % od 11,55 € / ks

Zvoľte variant

Slovenský produkt, svojou koncentráciou prevyšuje všetky doposiaľ známe druhy na trhu. Z dôvodu vysokej koncentrácie majú kalnú, niekedy až hnedastú konzistenciu. 

Detailné informácie

balenie: 300ml
Skladom
11,55 € / ks
balenie: 600ml
Skladom
21,55 €
17,20 € / ks

Podrobný popis

* Slovenský produkt, svojou koncentráciou prevyšuje všetky doposiaľ známe druhy na trhu. Z dôvodu vysokej koncentrácie majú kalnú, niekedy až hnedastú konzistenciu. 
 

Informácie uvedené na etikete produktu:

Aktívne minerály extra - Výživový doplnok
Výživový doplnok je zmesou makro a mikročastíc minerálov, ktoré organizmus potrebuje k správnemu fungovaniu. Vďaka svojej tekutej forme sú veľmi dobre vstrebávané, z 98% tj až  dvadsať krát vo väčších dávkach než minerály v tuhom stave.
Zloženie minerálov prispieva k udržaniu zdravých nechtov (zinok, selén), vlasov (zinok, meď, selén), normálnej funkcii imunitného systému (zinok, železo, meď, selén) , stavu pokožky (zinok, jód), normálnej činnosti nervovej sústavy (meď, jód) a k ochrane buniek pred oxidačným stresom (zinok. meď, selén).
 
Nezabúdajte, že zdravý spôsob života a vyvážená strava zaisťujú riadne fungovanie organizmu a dobrú kondíciu.
Dávkovanie:
Dospelí: 5 ml 3x denne. Podľa priloženej odmerky. Prípadná usadenina je prirodzená. Pred použitím pretrepať. Odporúčame rozriediť v 200ml vody.
Upozornenie:
Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada rozmanitej stravy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Nevhodné pre osoby alergické (precitlivené) na niektorú z látok, uvedených v zložení produktu. Vhodné pre vegetariánov a vegánov.
 
Zloženie (v prepočte na odporúčanú dennú dávku – 15 ml):
Aktívne zložky:
Zinok (síran zinočnatý heptahydrát) 4,5mg / 45 % NRV*
Železo (síran železnatý) 4,25mg / 30,32 % NRV*
Meď (síran meďnatý) 0,45 mg / 45 % NRV*
Jód (jodičnan sodný) 78,00µg / 50% NRV*
Selén (Seleničitan sodný pentahydrát) 22,20µg / 40,36% NRV*
Molybden (Molibdenan sodný dihydrát) 19,50µg / 39 % NRV*
Ostatné zložky: voda,  CO2,
* NRV – denný referenčný príjem minerálnych látok
 
Skladovanie:
Skladovať mimo dosahu detí. Chrániť pred priamym slnečným žiarením.
Po otvorení skladovať v chladničke, nie viac ako 2 mesiace. Nezmrazovať!
 
 
Výrobca:
Natural Pharm Slovakia s.r.o.
Oravická 2616, 028 01  Trstená, Slovenská republika
Krajina pôvodu Slovensko. 
Tento prípravok je schválený ako doplnok výživy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek.  

Informácie pod čiarou sú verejne dostupné, všeobecného charakteru a priamo nesúvisia s predávaným produktom.

Všeobecné informácie o koloidných mineráloch

Krásne telo znamená zdravé telo
„Ľudský organizmus môže byť zdravý iba vtedy, ak v každodennej výžive dostáva príslušné množstvo minerálov," napísal nemecký vedec Ulrich Sommer v lekárskom časopise Gesundsein v októbri roku 1989, kde ďalej uvádza: „Nové bunky v organizme nemôžu vzniknúť bez účasti vitamínov, aminokyselín, príslušných enzýmov a hormónov. Naše telo ich musí prijať z vonkajšieho prostredia, alebo samé vyprodukovať. K tomu bez prítomnosti minerálov a stopových prvkov nemôže dôjsť. Krásne telo znamená zdravé telo.

Minerály sú nevyhnutné pre život človeka, pretože organizmus okrem takých látok ako sú vápnik, draslík, sodík, horčík, chlór, síra a fosfor (denná spotreba prekračuje 100 miligramov), potrebuje také stopové prvky alebo minerálne zlúčeniny, ktorých denná spotreba nepresahuje 100 miligramov (v skutočnosti sa jedná o množstvo podstatne nižšie - rádovo niekoľko miligramov). Ide o jód, železo, meď, chróm, molybdén, selén, bór a mnoho iných.

Minerály sú stavebnými látkami mäkkých tkanív a kostí, udržujú neutrálne pH v organizme, majú zásadný podiel na tvorbe enzýmov, hormónov a transportných bielkovín a umožňujú tiež vstrebávanie niektorých vitamínov. Bez ich pomoci by nefungoval ani ľudský metabolizmus. Vedci ďalej tvrdia, že minerály plnia celý rad ďalších životne dôležitých činností, ktoré ešte doposiaľ neboli patrične preskúmané.

Na druhej strane je už dnes jasné, že nedostatok minerálov spôsobuje vznik ochorení kostí, svalov, kĺbov, nervov a orgánov rozvádzajúcich krv. Je jednou z príčin anémie, avitaminózy, kožných problémov, celkového oslabenia a zníženia imunity. Nedostatok niektorých minerálov má takisto vplyv na psychický stav - spôsobuje nervové zrútenia, znižuje koncentráciu a intelektuálny výkon a v neposlednom rade vedie k depresiám.

Každodenné doplňovanie nedostatku minerálov je teda v súčasnej dobe nutnosťou. Otázkou zostáva, aké sú možnosti, medzi ktorými si môžeme vyberať. Existujú neorganické minerály nerastného a pôdneho pôvodu, chelatované minerály a koloidné minerály. Rozdiel medzi nimi vyplýva predovšetkým z miery ich vstrebateľnosti do organizmu.

Prečo práve Koloidné minerály?
Je preukázané, že neorganické minerály (z hornín a hliny) sa do organizmu vstrebávajú veľmi zle - iba z 20 - 40%. Ľudské telo už lepšie prijíma chelatované minerály, ktoré sú pred tým podrobené špeciálnemu procesu, v priebehu ktorého sa spájajú s aminokyselinami, uľahčujúcimi priechod minerálnych častíc cez bunečné steny. Vďaka tomuto procesu sa vstrebávanie zvyšuje na úroveň 50 - 60%. Na rozdiel od vyššie spomenutých minerálov sú koloidy vďaka prírodnému pôsobeniu tak prispôsobené, že ich ľudský organizmus absorbuje z viac ako 60% a toto číslo často dosahuje hodnoty 98%.

Koloidné minerály sa vyskytujú v organickej forme, ktorá je bezpečná a priateľská voči ľudskému organizmu.

Je všeobecné známe, že minerály celkovo posilňujú organizmus, dopĺňajú nedostatok mnohých dôležitých stopových prvkov a iných látok, ktoré je ťažko možné získať z potravy v príslušnom množstve.

Príjem minerálov sa všeobecne odporúča v nasledujúcich prípadoch:

 • pri celkovom oslabení, nedostatku energie, znížení imunity, cukrovke, nedostatku železa, pri anémii, chorobách ďasien a paradentóze,
 • na zlepšenie pamäti, pri depresiách a neurózach,
 • pri problémoch s hormonálnym systémom a tráviacim ústrojenstvom,
 • osoby, ktoré trpia predčasným šedivením a vypadávaním vlasov,
 • ženy s výraznou premenštruačnou tenziou a pacientky v období klimaktéria,
 • pri ochoreniach kardiovaskulárneho systému, v prípade zníženia výkonu srdcového svalu,
 • pri svalovej ochabnutosti, zápaloch kĺbov, osteoporóze a oslabení kostí,
 • pri strate pružnosti pokožky a predčasnom výskyte vrások,
 • pri avitaminóze a poruchách prijímu vitamínov,
 • pri bakteriálnych a mykotických zápalových stavoch (niektoré ionty stopových prvkov podporujú obranyschopnosť organizmu),
 • pri kŕčoch v nohách a bedrových bolestiach.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: