Zákaznícka podpora:bio3000@bio3000.eu

Čučoriedková 100% šťava 500ml

Značka: EkoMedica SK
12,95 € –23 %
čučoriedka
12,95 € –23 % 9,95 € / ks
Skladom

Čučoriedková 100% šťava bez cukru a farbív. Pasterizované šetrnou pasterizáciou.

Detailné informácie

Podrobný popis

Pravidelné užívanie čučoriedky sa odporúča diabetikom, pretože prispieva znižovať vysokú hladinu cukru v krvi. Je účinná pri hnačke a chráni nás pred infekciami a zápalom ústnej dutiny a hrtana. Obsahuje dôležité organické kyseliny, cukry a farbivá, z ktorých napríklad myrtilín pozitívne vplýva na pružnosť ciev v očiach a v mozgu. Prispieva k lepšiemu prekrveniu organizmu, chráni cievy pred poškodením a obnovuje bunky. Je obrovským zdrojom antioxidantov, ktoré chránia orgazmus pred oxidačným stresom a voľnými radikálmi. 
 
Čučoriedková 100% šťava bez cukru. Táto šťava je doplnená extraktom z nutrične vysoko hodnotných plodov camu-camu. Produkt je stabilizovaný len pasterizáciou, neobsahuje chemické konzervanty. Šťava je preto určená čo najširšiemu spektru konzumentov
 
Odporúčané dávkovanie : 25 ml 2x denne - 30 minút pred jedlom.
Skladovanie : Po otvorení skladujte v pôvodnom obale v chladničke. Spotrebujte do 3 týždňov od otvorenia. Chráňte pred svetlom.
 
Chuť, farba a konzistencia produktu sa môže líšiť od výrobnej šarže.
Výrobca : Ekomedica SK
 
Tento prípravok je schválený ako doplnok výživy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek.   

Informácie pod čiarou sú verejne dostupné, všeobecného charakteru a priamo nesúvisia s predávaným produktom.
 
Všeobecné informácie o čučoriedke
 
zdroj : https://zdravie.pravda.sk/
 

Malá modrá čučoriedka kedysi v minulosti zaujala už aj farbiarov a vinárov. Tí prví ňou farbili látky a druhí víno. Keďže toto drobné ovocie vyzerá skutočne zaujímavo, dostalo hneď niekoľko prezývok. Jafura, borovnica či čierna jahoda – to všetko sú čučoriedky.

Sušené čučoriedky sa už oddávna používajú pre deti ako liek na hnačky. Pretože držia v tele vodu, pôsobia protizápalovo a utišujú vracanie. Choré dieťa ich môže pokojne počas choroby žuvať, navyše chutia. Ak nie sú poruke, účinný je aj čučoriedkový čaj.

V 16. storočí objavili liečitelia ďalšie pozitívne účinky tohto malého bobuľového ovocia. Po ich konzumácii sa uľaví žalúdku aj pľúcam. Mimoriadne účinné sú však aj pri liečení nádorov na intímnych miestach a pri ranách.

O nič menej vitamínov ako sušené majú čerstvé čučoriedky. Istý bylinkár ich kedysi dávno dokonca začal predpisovať proti hlíste. Za to, že sú také zdravé, vďačia svojmu modrému farbivu, nazývanému myrtilín. Toto farbivo zachytáva voľné radikály, čím znižuje riziko srdcovo-cievnych chorôb. Čučoriedky pomáhajú aj na vysoký krvný tlak a šťava z nich je vhodným doplnkom pri diéte.

To, čo sa traduje o mrkve, nevie sa o ešte o čučoriedkach. Aj tie totiž zlepšujú zrak. Pravidelne by ich mal konzumovať každý, kto dlho pracuje na počítači – oči sa s čučoriedkami unavia neskôr. Toto vzácne ovocie by malo spomaľovať starnutie mozgových buniek a celkový proces starnutia organizmu a znižovať riziko rakoviny.

      

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: