Čakanka natural

 
 

Čakanka podporuje správnu funkciu pečene, žlčníka, pankreasu a čriev, ale taktiež pomáha pri vysokom krvnom tlaku a cholesterole.

Bežná cena Viac informácií v tabuľke variantov
Ušetríte 0,55 € (–3 %)
od 5,90 € / ks
Značka Ruský výrobok
Kategória žlčník
Zvoľte variant
balenie: 100g Skladom 5,90 € / ks
   
balenie: 300g Skladom 16,50 € 15,95 € / ks
   
 

Čakanka je bohatá predovšetkým na vlákninu a minerálne látky - draslík, fosfor, horčík, železo, vápnik. Obsahuje tiež inulín a preto je veľmi vhodná pre diabetikov. Čakanka podporuje správnu funkciu pečene, žlčníka, pankreasu a čriev. Zloženie: extrakt čakanky  Návod na použitie: 1-2 čajové lyžičky (2-4gr) zalejte zohriatou vodou 150 ml do pripraveného pohára, pomiešajte.  

Skladujte na suchom , temnom mieste.  

Informácie uvedené nad čiarou sú zhodné s etiketou produktu


Informácie pod čiarou sú verejne dostupné, všeobecného charakteru a priamo nesúvisia s predávaným produktom.   

Čakanka - všeobecné informácie

Naši slovenskí predkovia ju poznali tiež – usušený čakankový koreň sa zalial, prípadne zmiešal s inými kávovinami a nápoj dostal názov „cigorka“. Niektorí nad ňou ohŕňali nosom, každopádne v porovnaní s tradičnou kávou (ktorej bola náhradou), bola zdravšia, lebo upravovala trávenie. Naši starí rodičia poznali čakanku aj pod názvom „korenie svätého Petra“. V pukoch sa nachádza vitamín C, karotén, fosfor, vápnik, horčík a železo. Biele čakankové puky obsahujú veľa vlákniny. Ich konzumáciou sa upraví trávenie, čakanka chráni pred rakovinou hrubého čreva (detoxikuje ho) a pred srdcovým infarktom, znižuje tiež cholesterol, vysoký krvný tlak a upravuje stolicu. V minulosti sa používala ako liek pri ochoreniach obličiek a pečene a šťavou z koreňa sa z tela vyháňali škrkavky.   zdroj - http://zdravie.pravda.sk/

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: