Zákaznícka podpora:bio3000@bio3000.eu

Shiitake 100ks

Značka: Natural Pharm
15,95 € –18 %
shiitake 100ks
15,95 € –18 % 12,95 € / ks
Skladom

Huby Shii Take (Lentinus edodes) húževnatec jedlý, ktoré sú pre svoj vysoký obsah aminokyselín, vitamínov a minerálov nazývané tiež ako "kráľovnej húb". Shiitake sa už celé stáročia teší veľkej obľube, a to najmä v Číne a Japonsku.

Detailné informácie

Podrobný popis

Huby Shii Take (Lentinus edodes) húževnatec jedlý, ktoré sú pre svoj vysoký obsah aminokyselín, vitamínov a minerálov nazývané tiež ako "kráľovnej húb". Shiitake sa už celé stáročia teší veľkej obľube, a to najmä v Číne a Japonsku. Shiitake obsahuje Lentinan, polysacharid, ktorý významným spôsobom posilňuje imunitný systém a zvyšuje prirodzenú obranyschopnosť. Ďalej sú bohaté na vitamín C, selén, železo, vlákninu a bielkoviny. Oproti sušené hube je extrakt, ktorý je obsiahnutý v týchto kapsuliach, oveľa silnejší.

Odporúča sa:

  • pri problémoch s imunitou
  • pri zvýšenej hladine cholesterolu v krvi
  • pri problémoch s vysokým tlakom
  • pri nádorových ochoreniach

Huba Shiitake pôvodom z Japonska a Číny s hnedým klobúkom červenkastého nádychu bola dlhodobo používaná ako potravina s priaznivými účinkami, ktorá sa po stáročia využívala najmä vo východnej Ázii. Shitake má predovšetkým vysokú výživovú hodnotu. Obsahuje riboflavin, B – tiamin, niacin, kyselinu pantotenovú, celý rad minerálnych látok ako vápnik, fosfor, železo, sodík a draslík.

Dávkovanie: 5 tabliet denne, zapiť dostatočným množstvom tekutín.

Obsah balenia: 100 tabliet

Upozornenie:
Výživový doplnok je nevhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy! Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Produkt nie je vhodný pre ľudí, ktorí sú alergickí na niektorú z látok uvedenú v zložení. Pri zdravotných problémoch sa pred užitím poraďte so svojim lekárom.

Skladovanie:
Skladujte v suchu pri teplote od +5°C do +25°C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Skladovať mimo dosahu detí! 

Informácie uvedené nad čiarou sú zhodné s etiketou produktu


Informácie pod čiarou sú verejne dostupné, všeobecného charakteru a priamo nesúvisia s predávaným produktom

 
zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki
 
Húževnatec jedlý- Shiitake
Húževnatec jedlý (Lentinula edodes) známy tiež ako šiitake je jedlá huba pôvodom z východnej Ázie. Vo svete je značne obľúbená pre svoje využitie v kuchyni, hlavne v čínskej a v ďalších orientálnych kuchyniach. Dnes je už s úspechom pestovaná aj mimo východnej Ázii.
Názov Šiitake (椎 茸) je prebraný z japončiny, kde tento výraz znamená "huba rastúce na šii" (šii je strom rodu Castanopsis z čeľade bukovitých). Číňania jej hovoria xiānggū (voňavá huba) alebo dōnggū (zimný huba). Šiitake sa skladá z klobúka a hlúbika. Farba klobúka je svetlo hnedá až tmavo hnedá, väčšinou je sfarbený asymetrický a máva biele škvrny. Povrch klobúka je pokrytý šupinkami a môže byť nepravidelne rozpraskaný. Dorastá do priemeru 5-15 cm. Lupene na spodnej strane klobúka sú u mladých húb krémovej farby, neskôr sú ružovkasté a mávajú na sebe tmavšie škvrnky. Hlúbik je kratšia a vyskytujú sa na nej rôzne odtiene hnedej. Dužina huby je pevná a má bielu farbu.
Použitie v liečení
Šiitake je prírodným zdrojom β-glukánov, vďaka čomu má priaznivé účinky na imunitný systém. Obsahuje taktiež eritadenin, ktorý znižuje hladinu cholesterolu v krvi, a ďalej vitamíny B2, B6 a D, meď, selén, kyselinu pantoténovú, zinok a mangán. 
 
výskumy
Japonský doktor Kisaki Mori bol jedným z prvých vedcov, ktorí skúmali obsah vitamínov a enzýmov v šiitake a liečebné účinky huby. Došiel k záverom, že huba šiitake je účinná pri liečbe vysokého cholesterolu, prekyslenie, žalúdočných vredov, žlčových kameňov, cukrovky či anémia. Odvtedy prebehlo najmä v Japonsku viac ako 100 výskumov zameraných na šiitake a jeho účinky na zdravie, ktoré potvrdili antivírusové a antibiotické vlastnosti tejto huby, a tiež jej schopnosti znižovať cholesterol. 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: