Zákaznícka podpora:bio3000@bio3000.eu

šťava z Duly 100% - Dula - zabudnuté ovocie našich babičiek 500ml

Značka: EkoMedica SK
13,95 € –14 %
dula
13,95 € –14 % 11,95 € / ks
Skladom

100% šťava z Duly podlhovastej bez cukru a farbív. Pasterizované šetrnou pasterizáciou.

Detailné informácie

Podrobný popis

Dula priaznivo posilňuje imunitný systém. Prispieva k zmierneniu bolestí spôsobených reumou. Vďaka vysokému obsahu pektínu podporuje tráviaci systém, činnosť čriev, zaháňa hnačky a bolesti žalúdka. Znižuje vysoký cholesterol v krvi. Pozitívne prispieva k zmierneniu kašľa a podporuje uvoľňovanie hlienov. Využíva sa pri redukcii hmotnosti.
 
Zloženie: šťava z duly podlhovastej 100%. Pasterizované. 
 
Spôsob užívania: Výživový doplnok. Maximálna denná dávka 50ml. - Pred použitím riadne pretrepať. Po otvorení spotrebujte do 30 dní. Skladujte v chladničke. Nevhodné pre deti do 3 rokov. Tehotné a dojčiace ženy by sa mali pre použitím poradiť s lekárom. 
 
Balené v sklenenej fľaši.
Chuť, farba a konzistencia produktu sa može líšiť od výrobnej šarže.
 
Výrobca/dovozca:
ECOMEDICA, Slovensko
Tento prípravok je schválený ako doplnok výživy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek.  
 
Informácie uvedené nad čiarou sú zhodné s etiketou produktu.
Informácie pod čiarou sú verejne dostupné, všeobecného charakteru a priamo nesúvisia s predávaným produktom.
 
Všeobecné informácie o DULE.
 
A prečo si neodpustiť tento druh ovocia? Odpoveďou je zloženie dužiny, ktorá sa pre prítomnosť tanínu i pektínu stáva cennou. Táto kombinácia pôsobí priaznivo na sliznicu tráviacej sústavy, ktorú sťahuje a zmäkčuje. Výsledkom je posilňovanie žalúdočnej činnosti, ľahšie trávenie a tým aj zlepšovanie imunity organizmu. Konzumáciou tohto ovocia si chránime aj pečeň a riešime črevné problémy i nechutenstvo. Dula okrem toho obsahuje aj vitamíny A, B1, B2 a C, tiež magnézium, vápnik, fosfor, železo a meď.

Viac tu: http://www.domarada.sk/news/dula-zlepsi-travenie/
 
iný zdroj uvádza:
 
zdroj z https://varecha.pravda.sk
 
Dule sú výborným zdrojom vitamínu C a tiež ďalších nášmu zdraviu osožných látok (obsahujú sacharidy, najmä fruktózu, tiež ovocné kyseliny, pektíny, triesloviny, aromatické silice a minerálne látky ako draslík, vápnik, železo, meď, fosfor a zinok. Významný je hlavne obsah pektínu, vďaka ktorému sa dule pridávajú aj do džemov z iných druhov ovocia, ktoré obsahujú málo pektínu. Dula sa tiež odjakživa používala aj v ľudovej medicíne. Sušené plody sú výborné pri žalúdočných problémoch a tiež proti hnačke. Tepelne spracované plody sú vhodné na zlepšenie trávenia a upokojenie žalúdka. Majú mierne laxatívne účinky a obsahujú vlákninu, ktorá je prospešná pre črevá. 
 
Dula je menší opadavý strom a pochádza z teplých oblastí juhozápadnej Ázie. Dule sa bežne pestujú hlavne v teplých oblastiach strednej a južnej Európy, kde sú letá dostatočne dlhé a horúce, aby plody mohli dozrieť. U nás je ich pestovanie rozšírené hlavne v južnejších okresoch Slovenska. Môžete ich nájsť zasadené v starých záhradách alebo vinohradoch. Možno ich poznáte skôr pod ľudovými názvami ako gdula, guňa alebo bižalma. Dule ľudia pestovali zrejme ešte pred jabloňami a u starovekých grékov bola dula rituálnym darom na svadbách, ako symbol zdravia a plodnosti. Latinské rodové meno dule pochádza z jej gréckeho názvu kydónske jablko (kydonion malon) podľa starovekého krétskeho prístavu Kydonia. 

Dula je príbuzná jabloní a hrušiek. Má rada teplé slnečné stanovište, pôdu bohatú na živiny a tiež dostatok vlahy. Jej pestovanie je pomerne nenáročné, pretože nezvykne trpieť žiadnymi chorobami ani škodcami. Dula kvitne až v druhej polovici mája, takže neskoré jarné mrazy ju zvyčajne nepoškodia. Mladé stromčeky začínajú rodiť veľmi rýchlo, prakticky už druhý rok po výsadbe. Plody majú v závislosti od kultivaru buď hruškovitý alebo jablkovitý tvar a za surova sú prakticky nejedlé, pretože sú veľmi tvrdé a trpké. Dule jablkovitého tvaru sú považované za chutnejšie a majú jemnejšiu dužinu. 

Plody sú najskôr zelené, až neskôr pri dozrievaní sa ich farba zmení na výrazne žltú. Dozreté plody sú pekné veľké, majú jemné plstnaté chĺpky a intenzívne voňajú. Dule oberáme na jeseň čo najneskôr, ale ešte pred príchodom prvých mrazov, aby nenamrzli (niektoré zdroje uvádzajú naopak, zber až po prvých mrazoch). V našich zemepisných šírkach je to spravidla koncom októbra alebo začiatkom novembra. V dobrej suchej pivnici alebo komore vydržia nepoškodené plody veľmi dlho. Dozreté plody sú veľmi aromatické a iste sa mnohí z nás pamätajú, ako ich naše babičky dávali do skríň medzi bielizeň ako prírodný deodorant a odpudzovač molí. 
 
V Portugalsku toto ovocie nazývajú „marmelo“ a práve od neho je odvodený aj názov marmeláda. Plody dule sa najčastejšie využívajú na výrobu kompótov, džemov, želé, muštu, ale aj vína a destilátov. Obľúbenou pochúťkou je aj tzv. dulový syr. Recepty nájdete hlavne v starších kuchárskych knihách, ale aj na Vareche máme niekoľko vynikajúcich receptov z dulí. Máme tu napríklad recept na Dulový lekvár alebo Dulové želé cukríky a tiež Sušenú dulovú pastu alebo Jelšavský dulový syr. Skvelá chuť a vôňa dulových zaváranín a džemov je tak špecifická, že je veľmi ťažké ju opísať. Ak máte možnosť, odporúčam ochutnať. Toto zaujímavé, tak trochu zabudnuté a nedocenené ovocie by si zaslúžilo dôstojný návrat na náš stôl.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: