Zákaznícka podpora:bio3000@bio3000.eu

šťava z Ostružiny 100% 500ml

Značka: EkoMedica SK
13,95 € –14 %
ostužina
13,95 € –14 % 11,95 € / ks
Skladom

100% šťava z ostružiny bez cukru a farbív. Pasterizované šetrnou pasterizáciou.

Detailné informácie

Podrobný popis

Významnou zložkou ostružiny sú triesloviny, ktoré pôsobia sťahujúco a protizápalovo. Používa sa pri zápalových problémoch žalúdka a čriev. Je prospešná pri nachladnutí a zmierňuje kašeľ. Šťava z plodov sa užíva pri strume – zväčšená štítna žľaza. Ďalej sa využíva pri zápaloch sliznice dutiny ústnej a kože. Jej užívanie sa odporúča pri bolestiach a kŕčoch tráviaceho traktu a maternice.
 
Zloženie: šťava z ostružiny 100%, kyselina citrónová (regulátor kyslosti). Pasterizované. 
 
Spôsob užívania: Výživový doplnok. Maximálna denná dávka 50ml. - Pred použitím riadne pretrepať. Po otvorení spotrebujte do 30 dní. Skladujte v chladničke. Nevhodné pre deti do 3 rokov. Tehotné a dojčiace ženy by sa mali pre použitím poradiť s lekárom. 
 
Balené v sklenenej fľaši.
Chuť, farba a konzistencia produktu sa môže líšiť od výrobnej šarže.
 
Výrobca/dovozca:
ECOMEDICA, Slovensko
Tento prípravok je schválený ako doplnok výživy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek.  
 
Informácie uvedené nad čiarou sú zhodné s etiketou produktu.
Informácie pod čiarou sú verejne dostupné, všeobecného charakteru a priamo nesúvisia s predávaným produktom.
 
Všeobecné informácie o Ostružine - Černici
"Čerstvá černicová (ostružinová) šťava je vynikajúcim a všestranne povzbudzujúcim nápojom - vďaka sacharidom dodáva energiu, je bohatá na bioflavonoidy a navyše obsahuje vlákninu a kyselinu listovú (resp. Folát).
Plody černíc a ich a šťavu užívame pri prechladnutí, zachrípnutí, zväčšenej štítnej žľazepri vysokých teplotách a ako bunkovú ochranu pri kyslíkovej terapii a ozonoterapia; chráni aj športovcov a ťažko pracujúcich pred kyslíkovými radikálmi. Pravidelné užívanie spomaľuje starnutie (vrátane starnutia pleti a orgánov), odľahčuje metabolický a cievny systém, uľahčuje prácu orgánom a chráni ich pred ochorením. Obsiahnuté sacharidy sú ľahko premeniteľné na energiu a neohrozujú osoby so sklonom k obezite. Niektorí žlčníkári však černice neznesú.
Biológ Gary Stoner z Ohia publikoval v r. 2002 správu o tom, že u potkanov kŕmených černicami sa znížil výskyt nádorov hrubého čreva o 60 až 80%.
Černice, malinoostružiníky a maliny (ktoré majú podobný, ale trochu slabšie účinok vďaka nižšiemu obsahu rovnakých účinných látok) by sme mali vsádzať na každom kroku a nemali by sme sa báť ani výsadby v mestách. Na lokalitách zaťažených prachom spravidla stačí pred spracovaním ostružiny prepláchnuť (nepúšťajú šťavu toľko ako maliny). Keby sa plod černice ocitol v štátnom znaku našej republiky, ťažko by mohol niekto protestovať, že si to svojím tradičným a vedecky novo potvrdeným významom nezaslúži.
Niektoré drogy s obsahom účinných flavoidov je vhodné pre zvýšenie účinku bioflavonoidov resp. obsiahnutého vitamínu C medzi sebou kombinovať. Súčasťou liečebných zmesí (napr. Vo forme tabliet, kapsúl či ovocných čajov) sú rôzne kombinácie týchto plodov a ďalších drog: Maliny, černice či malinoostružiny, brusnice, čučoriedky, hložinky, biela časť oplodia citrónu a pomaranča (komplex flavonoidov hesperidín), vňať pohánky , list ginka, farbivo červeného vína, šípky, plod jarabiny, plod jarabiny čiernej, plod arónie, plod čiernej ríbezle, plod aceroly, plod a kvet bazy čiernej, koreň sladkého drievka, list ginkgo, malín, ostružiny, vňať mäty ai.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: